KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12166500
nr 1216 6500
Curt Ragnartz
(1902-1947), Sverige
Oljemålning, Gårdsmotiv. Signerad, daterad 1937. Olja på duk, 23x35 cm
Curt Ragnartz, svensk bildkonstnär född 1902, död 1947 .
Utrop:
500 kr
måndag 12 november 2018
kl 19:22:07